Preşedintele PSD Liviu Dragnea le-a transmis social-democraţilor care l-au aşteptat la Reşiţa să facă politica partidului „pentru oameni, nu pentru găşti”.
„Să faceţi politica partidului pentru oameni, nu pentru găşti”, a spus Dragnea.
Protestatarii #Rezit l-au întâmpinat astăzi pe liderul PSD cu huiduieli și cu o tavă pe care erau cătușe și rahat.
Citește și Liviu Dragnea, PRIMIT cu o tavă pe care erau CĂTUȘE și RAHAT, la Reșița (VIDEO)
Dragnea a comentat: „Ăştia aşa vor să conducă România”.
De asemenea, Liviu Dragnea a fost întâmpinat și cu aplauze şi cu scandări „PSD! PSD!” şi „Dragnea! Dagnea!” de membrii de partid.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
Tagurile articolului:
Liviu Dragnea
PSD
resita
Cum văd românii Marea Britanie: Țara oportunităților sau un loc al provocărilor?
Alexandra Curtache /
22 feb 2025, 15:33
Marea Britanie ocupă un loc aparte în inima românilor, fiind una dintre principalele destinații pentru muncă, educație și afaceri. Cu o comunitate de peste 1,2 milioane de români, Londra este considerată a treia capitală din lume cu cei mai mulți vorbitori de română, după București și Chișinău, potrivit ambasadoarei României în Regat, Laura Popescu. Într-un interviu acordat AGERPRES, diplomatul a discutat despre modul în care românii percep Marea Britanie.