Florin Călinescu a reacționat pe Facebook după apariţia lui Dragnea cu cele două valize cu "gogoşi Rise Project" şi cu "dosarele lui Iohannis".
"sfătuit probabil da bușcu livulică a venit la locul faptei remorcat de două valize. Negre. Fără girofar. Ca răspuns la valiza cu documentele teldrum. una cu gogoși. Una cu documente despre nuș ce daravela făcută da iohannis. nu s-a consemnat însă ca nădragii bibicului frecau asfaltul îndesați da nutela", a scris Florin Călinescu, pe Facebook.

Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
Tagurile articolului:
calinescu
Dragnea
valize
Paște cu dor printre camioane: românii din diaspora au dus mâncare și alinare șoferilor blocați în parcări de Paște
Gabriel Nuță-Stoica /
20 apr 2025, 17:21
Pentru al cincilea an consecutiv, voluntarii Asociației RoOmenia – Voluntari în Europa au dus pachete de Paște și alinare zecilor de mii de șoferi români aflați în parcările Europei, departe de casă. Acțiunea s-a desfășurat în țări precum Germania, Belgia, Italia, Franța, Marea Britanie și Spania, aducând nu doar mâncare tradițională, ci și solidaritate, emoție și sentimentul de apartenență.