Un martor povesteşte, într-o scrisoare anonimă, că Luiza Melencu ar fi fost vânată de Gheorghe Dincă împreună cu un amic care stătea în acelaşi sat cu fata.
Scrisoare anonimă a fost trimisă bunicului Luizei. Martorul arată că înainte ca procurorii sa descinda in casa groazei, Luiza a fost luata de fiul lui Dinca si data pe mana traficantilor, transmite România TV.
[citeste si]
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
Paște cu dor printre camioane: românii din diaspora au dus mâncare și alinare șoferilor blocați în parcări de Paște
Gabriel Nuță-Stoica /
20 apr 2025, 17:21
Pentru al cincilea an consecutiv, voluntarii Asociației RoOmenia – Voluntari în Europa au dus pachete de Paște și alinare zecilor de mii de șoferi români aflați în parcările Europei, departe de casă. Acțiunea s-a desfășurat în țări precum Germania, Belgia, Italia, Franța, Marea Britanie și Spania, aducând nu doar mâncare tradițională, ci și solidaritate, emoție și sentimentul de apartenență.