Radu Drăguşin s-a acidentat și va fi indisponibil până la finalul sezonului. Tottenham e măcinată de accidentări

Echipa Stiri Diaspora |
Data publicării:
Radu Drăgușin joacă la Tottenham din 2024
Radu Drăgușin joacă la Tottenham din 2024

Ghinion teribil pentru Radu Drăguşin. Fundașul român s-a acidentat și va fi indisponibil până la finalul sezonului.

 Internaţionalul român Radu Drăguşin, fundaşul echipei de fotbal Tottenham Hotspur, a suferit o ruptură de ligamente încrucişate la un genunchi şi va rata restul sezonului, a anunţat clubul englez, citat de EFE.

Drăguşin s-a accidentat în cursul meciului câştigat de echipa sa în faţa formaţiei Elfsborg (3-0), săptămâna trecută, în cadrul competiţiei Europa League.

Accidentarea lui Radu Drăguşin reprezintă o nouă lovitură pentru Tottenham, care a evoluat o mare parte a sezonului fără titularii săi din centrul apărării, Micky Van de Ven şi Christian Romero.

După această nouă indisponibilitate, Tottenham a încercat luni, în ultimele ore de mercato, să finalizeze transferul fundaşului central Axel Disasi de la Chelsea Londra, fără succes.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News



Get it on App Store Get it on Google Play

  TOP STIRI CELE MAI

  Flux de stiri

Vezi cele mai noi stiri

Contact | Politica de confidențialitate | Politica cookies |

Vezi versiune mobil
Vezi versiune tabletă
Vezi versiune desktop

cloudnxt2
YesMy - smt4.5.3
pixel