Simona Halep îl atacă pe Mouratoglou: „Sunt victima unei nedreptăți. O carieră de 25 de ani e distrusă”
O veste tristă a venit în această seară de la Simona Halep, locul 1 WTA.
Din păcate, antrenorul care a adus-o pe locul 1 mondial nu va mai continua colaborarea cu jucătoarea romăncă. Cei doi au colaborat excelent, iar totul s-a văzut în rezultatele Simei.
Antrenorul Darren Cahill a anunţat, vineri, pe contul său de Instagram că nu va mai colabora din 2019 cu jucătoarea română de tenis Simona Halep, numărul unu mondial, din motive familiale.
„Vreau să anunț că eu şi Simona nu vom mai continua parteneriatul în 2019, singurul motiv fiind probleme familiale din partea mea", a fost anunțul lui Cahill.
Antrenorul este însă cunoscut că încetează colaborările cu elevii săi după ce reușește să-i aducă pe cea mai înaltă treaptă a podiumurilor mondiale.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
Românii au ajuns "spectatori" în Spania. Est-europenii cumpără masiv locuințe
Bogdan Bolojan /
24 apr 2025, 15:26
Pe fondul unor transformări geopolitice și economice profunde, piața imobiliară din Spania asistă la o migrație neașteptată a interesului est-european spre soarele iberic. Ucrainenii, polonezii, lituanienii și alți cetățeni din regiuni afectate direct sau indirect de conflicte sau instabilitate și-au mutat atenția către Spania, considerată astăzi un refugiu sigur, însorit și stabil. Românii, altădată printre principalii cumpărători de locuințe în Peninsulă, par să fi făcut un pas înapoi. Motivele sunt multiple și adesea subtile, dar efectul este vizibil: în timp ce estul Europei pulsează cu achiziții imobiliare în Spania, românii își temperează entuziasmul.