Doru Oprea a participat la protestul din 10 august din Piața Victoriei fiind rănit a necesitat internarea.El a publicat pe pagina sa de Facebook un buletin de analize din care reiese că a contractat în spital o bacterie.
Doru Oprea a fost rănit la coapsă în seara de 10 august la protestul din Piața Victoriei de unde i s-a extras un rest dintr-o grenadă cu gaze lacrimogene, scrie adevarul.ro
El a fost internat la Spitalul Municipal din Bucureşti de unde a fost externat sâmbătă, 18 august.
Doru Oprea a scris pe Facebook că în noaptea de sâmbătă spre duminică a început să facă febră şi să aibă frisoane, iar în urma unor investigaţii la o clinică privată a reieşit că a contactat o bacterie.
„Sambata am fost externat de la Municipal si am plecat la Timisoara. În noaptea de sâmbătă spre duminică am început să fac febră, frisoane tot ce trebuie. Duminică am fost la Spitalul Victor Babeş din Timişoara cu probe pentru analize dar mi s-a spus ca nu e nimeni şi să revin dimineaţă. Azi dimineaţă am dus probe la Synevo si acum am luat rezultatele: clostridium. Cică e o bacterie cu care trebuie să mă lupt acum”, a scris Doru Oprea pe Facebook.
FOTO Facebook/Doru Oprea

Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
Șofer român de TIR, surprins de cât i s-a cerut pe un sandwich în Italia. "Nu era așa scumpă țara asta, ce se întâmplă?"
Bogdan Bolojan /
22 apr 2025, 09:45
Adrian, un șofer român de TIR care traversează frecvent Europa, a răbufnit într-un videoclip postat pe rețelele sociale, exprimându-și nemulțumirea față de prețurile exorbitante practicate în Italia. Povestea sa, simplă și sinceră, este reflectarea unei realități cu care tot mai mulți români din diaspora se confruntă: costul vieții a crescut semnificativ, iar diferențele de preț între țări, dar și între regiunile unei țări, devin tot mai greu de înțeles și acceptat.