Un român a dispărut de aproape o săptămână pe o insulă exotică din Caraibe: Văzut ultima dată într-un bar cu prietenii
Fănel Cristea, un român care a debarcat pe insula Tobago, țară din Caraibe, în dimineața zilei de duminică, 5 martie, de pe vasul de croazieră Costa Fascinosa, a fost dat dispărut.
Poliția a spus că românul a debarcat de pe vasul de croazieră Costa Fascinosa duminică dimineața și de atunci a dispărut. Când vasul de croazieră era gata să părăsească portul Scarborough, Fănel Cristea nu a mai putut fi găsit.
Poliția din Tobago a confirmat că românul se afla într-un bar cu prietenii și nu s-a întors pe vasul de croazieră. Se pare că s-a cazat ulterior într-o casă de oaspeți, dar luni dimineață nu a mai putut fi găsit.
Verificări în bagajele românului
În timpul verificărilor făcute de polițiști în interiorul bagajelor sale care au fost găsite pe vasul de croazieră, au fost descoperite o jachetă și încărcătoare de telefon.
Ofițerii de poliție din Tobago au spus că membrii Filialei Speciale au început căutarea cetățeanului român.
Oricine știe unde se află Fănel Cristea poate suna la 999, 800-TIPS sau la cea mai apropiată secție de poliție.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
Tagurile articolului:
caraibe
disparut
roman
Șofer român de TIR, surprins de cât i s-a cerut pe un sandwich în Italia. "Nu era așa scumpă țara asta, ce se întâmplă?"
Bogdan Bolojan /
22 apr 2025, 09:45
Adrian, un șofer român de TIR care traversează frecvent Europa, a răbufnit într-un videoclip postat pe rețelele sociale, exprimându-și nemulțumirea față de prețurile exorbitante practicate în Italia. Povestea sa, simplă și sinceră, este reflectarea unei realități cu care tot mai mulți români din diaspora se confruntă: costul vieții a crescut semnificativ, iar diferențele de preț între țări, dar și între regiunile unei țări, devin tot mai greu de înțeles și acceptat.