Italia. Româncă postituată, amenințată cu un ciob de sticlă și jefuită de toți banii. Un marocan de 20 de ani a fost arestat
Un comerciant din România a decis să meargă în Bulgaria pentru a cumpăra cireşe. Noaptea s-a cazat la un hotel din Tarnovo.
Aici a cunoscut o reprezentantă a celei mai vechi profesii, cu care a decis să se distreze seara în camera de hotel. Românul a cumpărat mâncare și băutură și a petrecut o noapte de neuitat. Dimineața, când s-a trezit, fata nu mai era în cameră.
Când a deschis portofelul, românul a rămas şocat. Suma de 1500 de euro lipsea. Imediat a anunţat poliția, care a demarat o anchetă, scrie monitor.bg.
[citeste si]
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
Care sunt paşii pentru alegerea succesorului Papei Francisc
Gabriel Nuță-Stoica /
21 apr 2025, 13:47
Odată cu moartea Papei Francisc, anunţată luni de Vatican, Biserica Romano-Catolică va începe ritualurile elaborate, pline de tradiţie, care marchează sfârşitul unei papalităţi şi conduc la începutul celei următoare, relatează Reuters. Cele mai multe sunt guvernate de o constituţie cunoscută sub numele de Universi Dominici Gregis, aprobată de Papa Ioan Paul al II-lea în 1996 şi revizuită de Papa Benedict al XVI-lea în 2007 şi 2013.